Eesti rekordid ja medalid Euroopa noorte karika võistlustel

Eesti rekordid ja 4 medalit

4.-6. novembril toimus Poolas Gliwice linnas CMAS Finswimming European Cup Junior. Võistlustest võtsid osa 49 euroopa klubi ja ligi 270 noorsportlast. Meie klubist osales kokku 14 sportlast. Esimene päev algas tüdrukute 50 meetri sukeldumisega, kus saavutas Johanna Johanson pronksmedali ajaga 18.17. Johanna saavutas 3 koha ka 200 meetri lestaujumises ajaga 1.39.73, jäädes napilt puudu Eesti noorte rekordist. Sama päeva õhtul üllatas ka Daniel Žmogin kes saavutas suurepärase ajaga 1.33.64  hõbemedali 200 meetri ujumises. Teise koha saavutas Daniel ka 400 meetri lestaujumises kus alistas Aleksandr Drozdovi Eesti noorte rekordi ajaga 3.25.26.

100 meetri akvalangi ujumises püstitas Ann Ly Maiki Parts Eesti noorte rekordi ajaga 44.70, ületades aastast 2000 püsinud Galija Sattarova tulemuse. Eesti rekordist ujus parema aja ka Dolores Tiitsu 100 meetri Bi-fin ujumises, kuid vahetus hiljem püstitas uue Eesti noorte rekordi Paldiski Kuldlesta meeskonna sportlane Svetlana Silitsenko, kes parandas ka enda nimele kuulunud 50 meetri bi-fin ujumise Eesti noorte rekordi.

Meie klubi saavutas üldarvestuses 5 koha. Isiklikud rekordid ja väga häid tulemusi näitasid ka Carmel Uibopuu, Astrid Nahapetyan, Tatjana Serebrova Robert Telpt, Mihhail Tsornij, Daniil Fetissov, Daria Maljutina, Kristina Berjoza, Ireen Metspalu ja Angelika Izosina. Õnnitlused sportlastele ja treeneritele. Järgmised võistlused on 20. novembril Lastekarikas ja 3.detsembril Kristina Nurga auhinnavõistlus ja Eesti meistrivõistlused Akvalangi ujumises.