Lugupeetud lapsevanemad siit leiate informatsiooni liitumise, õppemaksude, tundide korralduse  kohta.

Kuidas leian sobiva rühma?

Kindlasti rühma valikul lähtuge lapse oskustest. Ujumisoskust saate testida kerge küsitluse kaudu https://ujumiskursus.ee/mina-ja-ujumisoskus/ Erinevate rühmade kirjeldustega ja õppeprogrammiga on teil võimalik tuttvuda SIIN ja leida sobiva tasemega rühm. Kui peale esimest treeningut selgub,et lapse tase ei vasta rühmatasemele, suunab treener lapse sobivasse rühma. Kui Te ei ole kindlad lapse ujumisoskuses, siis enne registreerimist võib pidada nõu meie treeneriga 55 69 25 78 või tulla ujulasse näidistundi, kokkuleppel treeneriga.

Kuidas saan liituda treeninguga?

Ujumistreeninguga liitumiseks palun valige TREENINGUTES sobiv rühm ning vabade kohtade olemasolul saate registreerida rühma täites registreerimisankeedi. Saadame Teie e-postile kinnituse registreerimise kohta ja koolituslepingu. Liitumiseks tuleb leping digiallkirjastada ja edastada e-posti info@skfortuna.ee teel spordiklubile.

Mis on koolitusleping?

Koolitusleping on spordiklubi ja lapsevanema kokkulepe õppeprotsessi osas. Kui olete rühma valinud ja lapse registreerinud, avaneb teile ligipääs koolituslepingule, mille palume digiallkirjastada ja e-posti teel saata info@skfortuna.ee, Teie isikuandmed on kaitstud. Kolmandale isikule (treenerile) edastame lapse nime ja sünnikuupäev ning lapsevanema kontaktid. Maksu- ja Tolliametile esitame Teie poolt tasutud õppemaksude aasta summa.

Mida on vaja teada enne esimest tundi?

Tundi on vaja tulla 15 minutit enne treeningu algust. Spordihoone administraatorid väljastavad riietuskapi võtme. Teada on vaja, et olete tulnud Spordiklubi Fortuna treeningule ja treeneri nime. Treenerid ootavad lapsi ujulas kindlalt kokkulepitud paigas.  Kaasa ujumisriided, rätik, pesemisvahendid, ujumisprillid ja ujumismüts. Algõpetuse laste mütsile palume märkida loetavalt lapse nime.

Mida teeb lapsevanem ujumistunni ajal?

Esimese tunni ajal on võimalik jääda ujulasse (Jüris*) tundi pealt vaatama, Järvekülas ruumi puudusse tõttu ainult akna tagant. Edaspidi ootab lapsevanem last fuajees. Ujulas viibimine ei ole lubatud va kui on ostetud eraldi ujulapääse ujumiseks.

Kas saab jääda ujulasse peale tunde?

Eraldi ujulakülastus sh ujulasse jäämine peale tundi ei ole ujumistreeningu osa ning selleks on vaja osta ujulapääse spordihoone administraatorilt.

Mis perioodil toimuvad treeningud?

Tavaliselt kestavad treeningud 02.09 -31.05, riiklikutel pühadel treeningud ei toimu, talvel koolivaheajal on puhkus.

Kas koolivaheajal treeningu toimuvad?

Treeningu koolivaheaegadel toimuvad, välja arvatud talvevaheajal. Teistel koolivaheaegadel võib olla muudetud tunniplaan.

Milline on treeningu õppemaks?

Registreerimisel rühma, näete selle rühma õppemaksu.

Üldjuhul on Jüris ja Järvekülas rühm õppemaks järgmine:

treening 1x nädalas 28€/kuus

treeningud  2x nädalas 52€/kuus

treeningud 3x ja enam kordi 65€/kuus

Treeningu eest väljastatakse kuu alguses arve tuleva kuu eest. Õppemaks ei muutu lapse kohalkäimistest ja puudmistest. See on igakuiselt fikseeritud kohatasu.

Klubis ei ole teise ega kolmanda lapse soodustust v.a spordirühma lastele.

Spordirühma lastele, kellel käib 2 või enam last ühest peres ning vähemalt 1 laps esindab spordiklubi kõikidel ettenähtud võistlustel kehtib teise lapse õppemaksult 30-50% soodustus. Selle kohase otsuse teeb spordiklubi.

 

Millised toetuseid on võimalik lapse sporditegevuseks taotleda?

Õppemaksult saate tagasi 20% tulumaksu enda deklaratsiooni esitamisel.

Tallinna elanikel palume teha spordiklubi määramine www.tallinn.ee

Rae valla elanikel võimalik taotleda laste sporditoetus vallast https://iseteenindus.rae.ee

Kiili valla elanikel võimalik taotleda laste sporditoetus vallast.

Raasiku valla lastele taotleme 2x aastast vallast toetust, mis kajastub novembri/veebruari arvel.

Millal laps ujumise selgeks saab?

Eesti ujumisliit on koostöös ujumise õpetajate, päästeameti ja Eesti vetelpääste seltsiga välja töötanud ülima õpiväljundi ehk definitsiooni, millega saab reaalset ujumisoskust mõõta.See kõlab järgmiselt: Hüppa sügavasse vette, uju 100 m rinnuli asendis, sukeldu, too käega põhjast ese, püsi paigal puhates ja asendeid vahetades kolm minutit, uju seejärel 100 m selili asendis ja välju veest. (http://www.swimming.ee/veega-sober/ujumisoskuse-definitsioon/) Sellise taseme saavutamiseks kuulub mõned aastad käies järjepidevalt treeningutel 2x nädalas, aga vaatamata sellele sattudes tundi hakkab laps kohe uusi oskusi omandama. Peale esimest õppeaastat suure basseini algõpetuse läbinud lapsed, kes õppeaasta alguses ei oska veepeal püsida, õppeaasta lõpuks suudavad järjest ujuda 25m algelist krooli ja selili.

Kellelt saan tagasisidet, mida minu laps on õppinud ja oskab?

Alati võtke julgelt ühendust treeneriga, kes annab tagasisidet lapse oskuste ja saavutuste kohta. Treenerite kontaktid leiate SIIN. Õppeaasta jooksul talvel ja kevadel toimuvad ka tasemetesti päevad, millal saab tulla vaatama oma lapse oskusi. Lapsele väljastatakse vastavalt tema ujumisoksusele tasememärk. Ujumisoksuste tasemetega saate tutvuda SIIN

Kui tekkivad küsimused ja probleemid?

Adminitratiivsete küsimuste korral (treeninguga liitumine, leping, õppemaksud, lõpetamine jms) palume võtta ühendust klubi esindajaga: info@skfortuna.ee või  + 372 55 69 25 78

Kui soovin lepingu lõpetada?

Lepingu lõpetamiseks on vaja esitada e-kirjana spordiklubile avaldus lõpetamise soovist hiljemalt kuu 20.kuupäevaks. Leping lõpetatakse ning uuest kuust arvet ei väljastata.