22.11.2021

 

Venemaal Tomski linnas, toimusid 3-9 juulini lestaujumise maailmameistrivõistlused, kus osalesid neli Rae Vallas elavat ja treenivat Spordiklubi Fortuna sportlast: Anastassia-Anna Kunitsõna, Ann Ly Maiki Parts, Carmel Uibopuu ja Johanna Johanson ning lisaks oli koondises Aleksei Popov ja Maria Nazarova. Võistlus ise kestis neli pikka ja pingelist päeva, kus meie sportlased said võistelda maailma parimate lestaujujatega.

Kõige võimsama tulemuse näitas Anastassia, kes võitis 400 meeti akvalangi ujumises hõbemedali. Võitjaks tuli Hiina sportlane Yiting Sun, kes läbis 400 meetri distantsi ajaga 3.01.83, teine oli Anastassia-Anna Kunitsõna ajaga 3.03.24 ja kolmas teine Hiina sportlane Sijia Chen ajaga 3.04.17. Aasia sportlased eesotsas Hiina ja Korea lestaujujatega on domineerinud 400 meetri akvalangi ujumises juba üle 20 aasta. Anastassia tulemuse teeb eriliseks see, et viimati suutis Euroopa sportlane võita Aasia esindajaid 21 aastat tagasi, kui hõbemedali sai Venelanna. Anastassia jaoks oli see esimene start peale 2019 aasta Euroopa meistrivõistlusi, kus Ta võitis samal alal pronksmedali. “Valmistusin selleks võistluseks väga tõsiselt ja sihikindlalt, teadsin, et võidelda medali eest saab olema väga raske, kuid uskusin endasse ja sellesse mida ma teen- olin kindel,et kui ma tahan teistest rohkem siis ma saan hakkama.”

Teisel võistluspäeval pääses Anastassia ka 100 meetri ballooni ujumises finaali kaheksanda ajaga, kuid otsustas finaalist loobuda, et hoida jõudu järgmisel päeval ujutavaks 400 meetri akvalangi ujumise distantsiks.

Noortele tüdrukutele Maikile, Johannale ja Carmelile oli see esimene täiskasvanute tiitlivõistlus. Kogemus oli erakordne, sest noortes suutsid tüdrukud ujuda tiitlivõistlustel finaalide tasemel, kuid täiskasvanutes on konkurents palju tugevam ja nüüd ootavad ees mitu aastat rasket tööd, et jõuda samale tasemele. Kuid türukud usuvad, et see on võimalik ning juuli lõpus alustavad ettevalmistust uueks hooajaks. Tomskis aga näitas parimat tulemust Ann Ly Maiki kes suutis 100 meetri akvalangi saavutada uue isikliku rekordiga 11 koha.