Euroopa Meistrivõistlused
09.09.2019

Täna peeti Kreekas, Ioannina linnas lestaujumise eruoopa meistrivõistlused naiste 400 meetri akvalangiujumises. Stardis oli 2 eestlannat  meie klubist Anastassia-Anna Kunitsõna ja Maardu klubi esindaja Jelena Smirnova.

Finaal sai väga huvitava alguse juba enne starti kui stardipukilt peaaegu kukkus alla üks favoriiditest prantslanna Manon Douyere. Peale väikest pausi anti siiski võistlejatele start. Anastassia alustas 100 meetrit tagasihoidlikult olles 7. kohal kuid tema taktita töötas jaiga järgneva 100 meetriga tõusis Anastassia kõrgemale peale 200 meetrit oli Anastassia juba neljas 50 meetrit enne lõppu suutis ta tõusta kolmandaks. Viimase 50 meertiga lähenes Anastassia ka teise koha saanud prantslannale kuid siiski kätte ei saanud. Anastassia saavutas pronksmedali uue isikliku rekordiga 3.06.43.

Anastassia saavutus Eesti meeskonnale sellel aastal esimese medali Euroopa meistrivõistlustelt. Viimane meie klubi sportane, kes saavutas medali CMASi lestaujumise tiitlivõistlustel oli Nikolai Tover, kes sai 3. koha Lestaujumise MMil 2010. aastal.

Reedel toimus ka 100 meetri akvalangiujumise finaal, kus Anastassia jagas 5. kohta Ukraina esindajaga, Anton Merežko saavutas 8. koha ja Aleskandr Drozdov (Maardust) oli neljas. Antoni esitlus väärib ka kiitust, sest viimati oli Anton lestaujumise Euroopa meistrivõistluste finaalis aastal 2014. Nüüd viimase kahe aasta jooksul tagasi tippsporti tulnud Antonile oli see samuti väga hea saavutus ja suurepärane lähtekoht valmistumaks järgmiseks hooajaks.

Lisaks meie sportlastele esindasid Eesti koondist ka Diana Päslane, Ilja-Ilmar Novikov ja Maria Nazarova, kes püstitas uue Eesti rekordi 50 bifin ujumises.

Homme, pühapäeval on kavas veel 50 meetri sukeldumine, kus stardivad Anastassia, Anton ja Aleksandr. Ela meile kaasa live vahendusel.